جنس ماگ‌ها از چیست ؟

ماگ mug

جنس ماگ‌ها  از چیست ؟

اما ماگ ها با توجه به جنس بدنه در دسته‌های مختلفی قرار می‌گیرند که هر‌کدام برای یک نوع نیاز مناسب است. جنس‌ ماگ‌ها شامل دسته‌های زیر می‌شود:

    سرامیک

ماگ‌ سرامیکی از پرطرفدارترین و قدیمی‌ترین کالای این بازار است. جنس سرامیک به کار گرفته‌شده در این ماگ‌ها از مواد پرسلن (مواد ظروف چینی)است که ازمقاومت بالایی دربرابر حرارت و انجماد برخوردارند. ماگ‌های سرامیکی برای نوشیدن هر دو نوشیدنی سرد و گرم مناسب هستند زیرا می توان آنها را به راحتی در فریزر قرارداد و همچنین برای گرم کردن نوشیدنی‌های گرم بدون هیچ‌ مشکلی در مایکروویو قرار می‌گیرند، زیرا سرامیک براثر دما تغییر شکل نمی‌دهد. ماگ‌های سرامیکی ظروف نازکی هستند و بعضی از آنها می توانند دمای مورد نظر نوشیدنی را در مدت زمان مشخصی حفظ کنند. قیمت این دسته از ماگ ها بین  پنج هزار تا ۷۰هزارتومان متغیر  است.

    کریستال

دسته دیگر ماگ‌ها  از جنس کریستال هستند. این ماگ‌ها طرفداران کمتری نسبت به نوع سرامیک دارند،

زیرا به دلیل شفافیت کریستال طراحی آنها ساده و خالی از هر نوع نقش‌ونگاری است.

به‌علاوه اینکه ماگ‌های شیشه‌ای در برابر تغییر دما مقاومت کمتری دارند

و به راحتی می‌شکنند. به طور کلی تعداد محدودی از آنها برای گرم و یا سرد کردن نوشیدنی،

در مایکروفر  و یا فریزرقرار می‌گیرند، زیرا ممکن است گرما یا سرما به کریستال آسیب برساند،

اما ماگ‌های کریستالی بر خلاف سرامیکی، با گذشت زمان تغییر  رنگ نمی‌دهند

و دچار رسوب نیز نخواهند شد. محدوده قیمت ماگ‌های کریستالی بین ۱۰ الی   ۶۰ هزار تومان است.

    پلاستیک

تعدادی از ماگ‌ها نیز از جنس پلاستیک ساخته می‌شوند که نسبت به سایر ماگ‌ها طرفداران زیادی ندارند، اما ویژگی های اصلی ماگ پلاستیکی وزن کم آنهاست که حمل و نقل را آسان می‌کند. به همین دلیل از ماگ‌های پلاستیکی بیشتر برای مسافرت استفاده می شود و به هیچ عنوان برای استفاده های روزمره گزینه‌ مناسبی نیستند. دومین ویژگی مهم ماگ پلاستیکی نیز توانایی آنها برای گرم‌نگه‌داشتن یا سرد نگه‌داشتن نوشیدنی است. ضمن اینکه ماگ‌ پلاستیکی بدون هیچ‌ مشکلی در مایکروویو قرار می‌گیرد، ولی در مقابل شعله‌های آتش به شدت تخریب‌پذیر است. قیمت ماگ های پلاستیکی بین  پنج الی ۵۰هزار تومان تعیین می‌شود.

    چوب

ماگ‌های چوبی برای نخستین بار توسط انسان‌های نخستین ساخته شدند و قدمت بالایی دارند، اما امروز هم سهم زیادی از بازار ماگ‌ها متعلق به نمونه‌ چوبی است. گرچه فرایند تولید و ساخت آنها نسبت به گذشته کاملا متحول شده است، اما نقاط ضعف ماگ‌های چوبی این است که با گذشت زمان بوی نامطبوعی می‌گیرند، طراحی چندان زیبایی ندارند و دمای نوشیدنی در آنها به سرعت تغییر می‌کند. اما طراحی ماگ‌های چوبی آنقدر زیباست که هنوز هم به عنوان یک عضو مهم در این بازار حضور دارد. قیمت این دسته از ماگ‌ها حدود سه الی ۳۰هزارتومان است.

    فلز

ماگ‌های فلزی به دلیل مشکلات زیاد نمونه‌ چوبی آنها تولید شدند و امروزه  هم سهم کمی از این بازار دارند.

در این دسته‌ از ماگ‌ها سعی شده تا معایب چوب برطرف شود،

ولی فلز نیز معایبی زیادی دارد؛ برای مثال برای نوشیدنی‌های داغ اصلا مناسب نیست،

زیرا بر اثر گرمای نوشیدنی، بدنه‌ ماگ نیز به شدت داغ می شود.

البته در حال حاضر بر روی ماگ های فلزی، روکش پلاستیکی قرار می دهند

که تا حدودی این مشکل حل شده ‌است. ماگ‌های فلزی بین  چهار الی ۳۰هزار تومان قیمت‌گذاری می‌شوند.

 

درباره  ویژگی های بیشتر سرویس قاشق عروس  در مطالب آتی درباره آن صحبت خواهیم کرد ، اما قبل از خرید  لطفا اطلاعات خود را درباره آن کامل کنید و بعد اقدام به خرید کنید برای دریافت این اطلاعات مطالب ما را در وبلاگ دنبال کنید برای راحتی بیشتری با مشاورین ما در سایت ناب کالا در تماس باشید .

این مطالب رو هم پیشنهاد می‌کنیم ببینید

درباره نویسنده: korosh

دیدگاهتان را بنویسید