چیدمان خلاقانه و سبک

چیدمان خلاقانه و سبک

چیدمان خلاقانه و سبک

برای دکوراسیون فضاهای کوچک استفاده از قفسه های باز ایده خوبی برای دکور کردن و سامان بخشی به اقلام و وسایل دکوری و مورد نیاز می باشد سازماندهی قفسه ها می تواند با رعایت فاصله و الگوهای مناسب موجب تقویت و متعادل سازی فضا شود و از همه مهمتر، قفسه ها گزینه مناسب و راحتی برای به روز رسانی و یا تغییر دکوراسیون برای مطابقت با فصول مختلف می باشند.

۱-به کار بردن هنر و سلیقه برای قفسه بندی

هنر قفسه بندی در دکوراسیون و تزئین و چیدمان مناسب، استفاده از المان های دکوری مناسب و افزودن شخصیت و سبک مورد نظر به قفسه ها و در واقع الگوی چیدمان می تواند دکوری منحصر به فرد و زیبا ایجاد کند پس برای چیدمان از خلاقیت و ذوق هنری خود استفاده نمایید .

۲-استفاده از کتابها و مجلات

اگر از قفسه ها به عنوان کتابخانه بهره گیرید می توانید کتاب ها را بر حسب ارتفاع و ضخامت به نحوی مناسب چیده و در هر ردیف تعداد زیادی از کتاب ها را جای دهید اما اگر از قفسه های باز به عنوان المانی دکوری استفاده می کنید نیز می توانید از تعداد محدودی کتاب با  پالت رنگی مشابه یا مکمل دکوراسیون اتاق و یا به صورت افقی و عمودی با چیدمان های مناسب آن ها را کنار هم قرار دهید.

۳-اضافه کردن گیاهان

گیاهان با افزودن روح و تازگی به دکور تم رنگی سبز را به دکور اهدا کرده با جذابیت های بصری مکملی شاداب کننده برای دکوراسیون محسوب می شوند.

۴-از عکس ها و تابلوهای هنری استفاده کنید….

برای قفسه های باز قاب عکس ها، تابلوها و تصاویر هنری و یا خانوادگی ایده خوبی برای افزودن هنر به دکوراسیون می باشد که می توانید از مشابهت رنگ قاب ها و یا تصاویر برای ترکیب و مطابقت با دکوراسیون بهره گیرید از طرفی تصاویر خانوادگی صمیمیت و گرما را به دکور می افزاید و اگر به صورت عمودی یا افقی و در ابعاد مختلف استفاده شود تاثیرات بصری را بیشتر می نماید.

۵-استفاده از ارتفاع های مختلف

هنگام چیدمان اقلام در قفسه ها  اطمینان حاصل کنید که اشیاء دارای ارتفاع های یکسانی نیستند زیرا اختلاف ارتفاع تاثیرات بصری را بیشتر می نماید برای اینکار می توانید از دکوری های متفاوت و با ارتفاع های متفاوت بهره گیرید. ارتفاع های ناهمگن گردش بصری را افزایش داده و  دید چشم را در نواحی بیشتری گسترش می دهد و به همین ترتیب از یکنواختی اجتناب کرده و جذابیت بیشتری خلق می نماید.

۶-از رنگ های خنثی استفاده کنید

اگر از تعداد زيادي از اشیاء رنگی در دکوراسیون قفسه بهره گیرید ممکن است ظاهری ناسازگار و ناهمگن در فضا ایجاد کند پس استفاده از رنگ های روشن و خنثی و یا در تناژ به کار رفته در دکوراسیون ایده بهتری برای ایجاد تعادل می باشد.

۷-قفسه های خود را رنگ کنید

اگر از اقلام دکوری قابل توجهی نمی توانید استفاده کنید و یا  توجه به برخی نکات بالا به دلایل مختلف برایتان امکانپذیر نمی باشد  در صورت وجود قابلیت رنگ آمیزی می توانید قفسه ها را رنگ کرده و تمی متفاوت با تناژ رنگی غیر منتظره ایجاد کنید و یا می توانید از تک رنگ و رنگ دیوارهای اطراف برای بیشتر به چشم آمدن اشیاء دکوری در قفسه ها به کار برید.

این مطالب رو هم پیشنهاد می‌کنیم ببینید

درباره نویسنده: korosh

دیدگاهتان را بنویسید