نحوه نگهداری مایکرویوو

نحوه نگهداری مایکرویوو

نحوه نگهداری مایکرویوو

قبل از استفاده از دستگاه دقت کنید که نوسانات برقی وجود نداشته باشد. نوسان برق خسارات و آسیب های زیادی را به لوازم الکترونیکی وارد می کند؛ بنابراین سعی کنید حتما از محافظ الکترونیک لوازم خانگی استفاده کنید.

ماکروفر را به صورت خالی روشن نکنید؛ زیرا این کار باعث آسیب دیدن قطعات داخلی آن می شود. در واقع مکانیسم این دستگاه به این صورت است که انرژی برق به انرژی های گرمایی تبدیل می شود و این انرژی توسط مواد غذایی موجود در دستگاه جذب خواهد شد. اگر دستگاه بدون قرار گرفتن مواد غذایی در آن روشن شود، انرژی تولید شده گرمای زیادی را به قطعاتی داخلی آن وارد می کند.

پس از هر بار استفاده ،دستگاه مایکروفر را تمیز کنید. این کار علاوه بر اینکه مصرف انرژی برق را کاهش می دهد و در پرداخت هزینه های جانبی صرفه جویی خواهد شد، طول عمر و راندمان دستگاه را افزایش خواهد داد؛ بنابراین سعی کنید پس از هر بار استفاده سطوح داخلی دستگاه را تمیز کرده و مواد غذایی باقی مانده را از آن خارج کنید.

از بسته بودن درب ماکرویو در حین استفاده اطمینان حاصل کنید. درست بسته نشدن درب آن آسیب های شدیدی را به دستگاه وارد می کند.

سینی مایکرویوو را بلا فاصله بعد از پخت غذا نشویید .

غذاهایی که دارای روغن زیاد هستند را داخل مایکرویوو قرار ندهید بعلت روغن زیاد و بخار روغن احتمال آتش سوزی زیاد است.

از پوشاندن مایکرویوو خود داری کنید و اگر روی مایکرویوو پوشیده است به هیچ وجه دستگاه را روشن نکنیند.

از جوشاندن آب در مایکروفر خودداری کنید. این کار به دلیل اینکه دستگاه مورد نظر برای این نوع استفاده طراحی نشده است و مکانیسم کار آن مناسب عمل جوشاندن آب نیست، می تواند برای شما خطرات زیادی را ایجاد کند.

در صورت خرابی دستگاه و یا کاهش عملکرد و راندمان آن، ابتدا سعی کنید موارد بالا را بررسی نمایید.

در صورتی که علت مشکل ایجاد شده را پیدا نکردید، بهتر است به مراکز ارائه دهنده ی خدمات مراجعه کرده و برای تعمیر مایکروفر و سرویس دستگاه اقدام بفرمایید. توجه داشته باشید که در انتخاب تعمیرگاه دقت کافی را به کار ببرید و به مراکزی که در زمینه ی تعمیر لوازم خانگی تخصص دارند مراجعه کنید در غیر این صورت ممکن است دستگاه شما صدمه ی بیشتری ببیند.

برای مشاهده انواع مایکرویوو اینجا را کلیک نمائید.

این مطالب رو هم پیشنهاد می‌کنیم ببینید

درباره نویسنده: korosh

دیدگاهتان را بنویسید